صفحه اصلی تضمین کیفیت کنترل کیفیت محصول

کنترل کیفیت محصول

 

محدوده فعاليت هاي واحد كنترل كيفيت هم راستا با واحد توليد و شايد بتوان گفت بيشتر و فراتر از آن تعريف مي شود. زيرا كنترل از ابتدايي ترين مرحله يعني خريد مواد اوليه تا نهائي ترين مرحله كه ارائه محصول به مشتري مي باشد لازم و ضروري است.

مراحل كنترل در سه سر فصل كلي تقسيم بندي مي شود :

كنترل مواد اوليه و تطابق مشخصات آنها با نيازهاي شركت

كنترل حين فرآيند توليد و مطابقت با استانداردها

آزمايش نهائي محصول و ارائه تست شيت

مراحل كنترل فوق به همراه تمام جزئيات مربوط ، توسط بازرسين واحد كنترل كيفيت با زير مجموعه هاي آزمايشگاه فشار ضعيف ، آزمايشگاه فشار قوي و واحد كاليبراسيون صورت مي گيرد.

با توجه به نقش مهم و حياتي كه سيم و كابل در سيستم هاي قدرت و غيره بعهده دارد كيفيت و استانداردهاي اجباري در صنعت سيم و كابل حائز اهميت مي باشد. كه آزمايشگاه فشار ضعيف همراه با شروع بكار سالن توليد راه اندازي و تجهيز و فعاليت خود را آغاز كرد. آزمايشگاه شركت سيم و كابل يزد از سال 1363 پروانه كاربرد علامت استاندارد اجباري را از اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي يزد اخذ نموده و طي سنوات گذشته بطور متمادي موفق به تمديد آن گرديده است.

اين آزمايشگاه با داشتن مدير و كارشناسان مجرب و با سابقه توانسته در سال 1388 روز جهاني كيفيت و استاندارد مدير كنترل كيفيت سيم و كابل يزد بعنوان مدير كنترل كيفيت نمونه در صنعت برق استان شناخته شود. با تلاش و همت مدير عامل محترم ، شركت توانسته بهترين و مدرن ترين تجهيزات آزمايشگاهي را خريداري نموده كه در جهت بهبود كيفيت آزمونهاي انجام شده كارساز مي باشد.


حال با توجه به تجهيزات آزمايشگاهي مدرن و پرسنل با تجربه طي بازديدي كه كارشناسان اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به همراه كارشناسان اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي يزد از آزمايشگاه شركت سيم و كابل يزد به عمل آمد اين آزمايشگاه توانست در سال 1385 بعنوان آزمايشگاه همكار استان جهت آزمونهاي سيم و كابل قدرت و سيم و كابل جوش را طبق استاندارد ملي ايران انجام دهد و نتايج را به اداره استاندارد اعلام دارد و همچنين  در سال 1386 بعنوان آزمايشگاه همكار ملي مورد تائيد اداره استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران قرار گيرد.

شايد به جرات بتوان گفت كه حساس ترين وپر اهميت ترين واحد كنترل كيفيت ،بخش كاليبراسيون است و از آنجائي كه پايشهاي اندازه گيري مستقيم وغير مستقيم ماشين آلات توليد ودستگاه هاي آزمون آزمايشگاه كه سهم بزرگي در توليد محصول با كيفيت و مطابق با استاندارد هاي جهاني را دارد .

توسط شركتهاي معتبر داخلي كه داراي گواهي صلاحيت كاليبراسيون از مراجع ذيصلاح رادارند كاليبره شده وتائيديه تجهيزات اندازه گيري به صورت برچسب ميباشد كه از طرف شركت كاليبره كننده صادر گرديده وبر روي تجهيزات مربوطه نصب مي گردد وگواهي آن نيز صادر و درسابقه تجهيزات نگهداري مي گردد .

براي مشاهده بهتر و چيدمان درست سايت از مرورگر هاي IE8/Firefox/Chrome استقاده نمائيد.